Baltā galdauta svētki Mārupes novada Skultes sākumskolā.


  Ik gadu 4.maijs ir valsts svētku diena — šajā datumā 1990.gadā Latvijas PSR Augstākā Padome pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu". Pēc gadu desmitiem Padomju Savienības sastāvā Latvija atkal kļuva par brīvu un neatkarīgu valsti. Visā Latvijā 4.maijā tradicionāli notiek dažādi pasākumi. Pēdējos gados par 4.maija tradīciju ir kļuvuši Baltā galdauta svētki.


  Svētku priekšvakarā 3.maijā Baltā galdauta svētkus svinēja arī Mārupes novada Skultes sākumskolas kolektīvs.  Pasākums norisinājās skolas pagalmā. Vispirms skolas direktore Gaļina Grizāne teica svētku ievadvārdus, kuros pieminēja 4.maija vietu  Latvijas vēsturē, kā arī mūsdienu paaudzes darbu nozīmi valsts nākotnes veidošanā. Par godu Latvijas simtgadei skolas pagalmā skolas kolektīvs iedēstīja ozolu. Kā simbolisku vēstījumu nākotnei un svētību ozolam katras klases un grupas pārstāvji ozola zaros iesēja lentītes Latvijas karoga krāsās.


  Svētku noskaņas papildināšanai uzstājās sākumskolas meiteņu deju ansamblis skolotājas Kristīnes Feldmanes vadībā. Meiteņu priekšnesums izpelnījās skaļas ovācijas. Pēc tam sekoja kopīga latvisku dziesmu dziedāšana. Un tad jau visi devās pie galda.


  Ar balto galdautu klātais galds bija rotāts ar saplaukušiem un ziedošiem koku zariem, ar tautiskiem ornamentiem izrakstītām jostām.  Par svētku mielastu bija parūpējušies skolēni un bērnudārza audzēkņi kopā ar saviem vecākiem, skolotājas un audzinātājas. Skolas kolektīvs varēja mieloties ar dažnedažādiem tradicionāliem un ne tik tradicionāliem ēdieniem. Galdā bija pīrāgi, rupjmaize ar medu, dažādas svieztmaizītes, cepumi, rupjmaizes kārtojums, ābolu pīrāgs, plātsmaizes un vēl daudz kas cits. Pēc mielošanās bērni laidās kopīgās rotaļās.


  Baltā galdauta svētki bija izdevušies. Skolas kolektīvs kārtējo reizi varēja izjust savu saliedētību, kopā priecājoties un svinot svētkus.


Skatīt attēlus [šeit]